انتخاب کفش راحت و مناسب برای پنجه پهن و چاق


انتخاب کفش راحت و مناسب برای پنجه پهن و چاق

  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
  • 25

پیدا کردن کفش های راحت و شیک برای خانم هایی که پاها و پنجه های پهن و چاق دارند اغلب می تواند مشکل باشد. با این حال، هنگام جستجوی کفش مناسب برای پاهای چاق، عوامل کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

نکات مهم برای انتخاب کفش راحت برای پنجه های پهن و چاق

1-پنجه کفش

قبل از هر چیز، مهم است که کفش هایی را انتخاب کنید که دارای پنجه پهن باشند. این اجازه می دهد تا فضای کافی برای باز شدن انگشتان پا وجود داشته باشد و به جلوگیری از مالش و ناراحتی کمک می کند. به دنبال کفش‌هایی باشید که در اندازه‌های پهن یا بسیار پهن هستند یا مدل‌هایی با تناسب سخاوتمندانه‌تر انتخاب کنید.

2-تکیه گاه قوس کفش

عامل مهم دیگری که باید در نظر گرفت، پشتیبانی از قوس است. افرادی که پاهای بزرگتری دارند ممکن است بیشتر مستعد پرونیشن و صافی کف پا باشند که می تواند هنگام راه رفتن یا ایستادن طولانی مدت باعث درد و ناراحتی شود. به دنبال کفش‌هایی با قوس داخلی یا درج‌هایی باشید که می‌توان در صورت نیاز به آن اضافه کرد.

3- جنس کفش

وقتی صحبت از جنس به میان می آید، مهم است که پارچه های تنفس پذیر مانند چرم یا مش را انتخاب کنید تا از تجمع عرق و بو جلوگیری کنید. از کفش های ساخته شده از مواد سفت یا سخت خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد تاول و سایش شود.

4-زیره کفش

توجه به زیره کفش نیز ضروری است. به دنبال کفش هایی با کفی ضخیم و ضربه گیر باشید تا بالشتک و پشتیبانی ایجاد کند. از کفش هایی با کفی نازک و صاف خودداری کنید زیرا می تواند منجر به خستگی و درد پا شود.

5-پاشنه کفش

 کسانی که دوست دارند کفش پاشنه دار بپوشند، مهم است که قد و فرم مناسب را انتخاب کنند. برای ایجاد ثبات و حمایت بیشتر، به جای کفش های پاشنه بلند، کفش های پاشنه یکسره یا گوه ای را انتخاب کنید. برای کاهش فشار روی توپ های پای خود به ارتفاع پاشنه پایین تر بچسبید و روی درج های قوسی سرمایه گذاری کنید.

 

افرادی که بهتر است در هنگام خرید کفش حتما به پنجه های کفش توجه کنند:

 

افرادی که پنجه های پهن و چاق دارند در خرید کفش  با مشکلاتی مواجه می شوند. البته این افراد سه دسته هستند.

1-افرادی که پنجه های پهن دارند.

پنجه های پهن به دلیل عواملی مثل: ژنتیک، پوشیدن کفش و دمپایی های غیر استاندارد و یا زیاد پابرهنه راه رفتن می باشد.

2- افرادی که رویه های چاق دارند.

رویه پا یا سینه پا می تواند به دلیل ژنتیکی یا با پوشیدن کتانی های نامناسب و غیراستاندارد چاق باشد. اندازاه استاندارد دور رویه پا در خانم ها 23 تا 24 سانتی متر می باشد. اگر اندازه رویه پا فردی بیشتر از این مقدار باشد، در خرید کفش های نیم بوت و بوت زنانه و کفش های پاشنه بلند و نوک تیز و کفش هایی که رویه آن ها بندی است، با مشکلاتی مواجه می شوند.

3- افرادی که دچار هالوکس والگوس هستند.

در این افراد قسمت انگشت شست و یا انگشت کوچک پا، استخوانی به صورت دایره یا بیضی شکل بیرون زده می باشد. پنجه پا این افراد شکل طبیعی ندارد. این اختلال یک ناهنجاری استخوانی در مفصل شست پا می باشد که می تواند به دلیل نقص مادرزادی یا عواملی مثل پوشیدن کفش های نامناسب مثل پنجه باریک در زمان کودکی و نوجوانی باشد. حتی امروزه ثابت شده است که صافی کف پا هم می تواند سبب بروز این اختلال شود.

پنجه پا هالوکس والگوس

عوامل محیطی که سبب پهن شدن پنجه های پا می شود:

به طور کلی پنجه پاهای برخی از افراد یا به صورت ژنتیکی پهن است یا برخی از عوامل سبب می شود به مرور زمان پهن شود. به عنوان مثال، فرم پاهای مامان های عزیز معمولا در دوران بارداری تغییر می کند و پهن می شود. افزایش وزن هم می تواند باعث پهن شدن پاها شود. خوشبختانه این افراد با بازگشت به وزن سابق، مشکلشان حل می شود. پوشیدن کفش های نامناسب و غیر استاندارد هم بر روی فرم پنجه پا تاثیر منفی دارد.

 

کفش مناسب برای استایل کژوال، اداری و مجلسی خانم هایی که پنجه پهن دارند:

افرادی که پنجه های پهن و پاهای چاق دارند در خرید کفش های روزمره و کژوال مشکل چندانی ندارند. این افراد برای خرید کفش های کژوال می تواند کفش کالج زنانه پنجه مربعی و کتانی های پنجه گرد و کفش کتانی جورابی زنانه را انتخاب کنند.

کفش کالج زنانه

همچنین برای فصل تابستان هم صندل زنانه مجلسی با پاشنه کوتاه و صندل طبی و راحتی انتخاب مناسب می باشند.

 

کفش های چرم مدل پنجه گرد هم برای استایل اداری آنها بسیار مناسب می باشد. عمده مشکل این افراد در خرید کفش های مجلسی می باشد.

 

خانم ها معمولا دوست دارند کفش هایی که برای استایل مجلسی خود انتخاب می کنند پاشنه های بیش از 5 سانتی متر داشته باشد و شکل پنجه هم باریک و نوک تیز باشد. من به همه خانم های عزیز حق می دهم. پاشنه بلند و پنجه باریک دو آیتم مهم در جذابیت کفش های مجلسی زنانه می باشد. ولی متاسفانه هر دو ویژگی سبب فشار بیشتر به پنجه های پهن می شود. هر چقدر پاشنه های کفش بلندتر می شود فشار بیشتری هم به قسمت پنجه پا وارد می شود. این افراد در انتخاب کفش مجلسی باید بسیار دقت نمایند و مناسب ترین انتخاب را داشته باشند.

کفش مجلسی مناسب پنجه های پهن

افرادی که پنجه های پهن و چاق دارند در هنگام خرید کفش پاشنه بلند مجلسی باید به اندازه پاشنه، مدل پاشنه، مدل و شکل پنجه کفش دقت نمایند. بهتر است اندازه پاشنه کفش از 5 سانتی متر بیشتر نباشد. در هنگام خرید کفش مجلسی مناسب پنجه های پهن حتما به مدل پاشنه کفش توجه نمائید. کفش های پاشنه بلندی که شکل پاشنه آنها پهن باشد، کمک می کند که فشار کمتری به پنجه پاها وارد شود. کفش های پاشنه بلند پهن مثل پاشنه مربعی، بلوکی و لژدار می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند.

کفش مجلسی مناسب پاهای چاق

مدل پنجه کفش مجلسی مناسب پنجه های پهن بسیار مهم است. بهترین مدل هایی که شما می توانید انتخاب کنید تا هم استایل مجلسی خود را حفظ کنید و هم خیلی راحت و با آرامش قدم بردارید، شامل مدل کفش مجلسی جلوباز، پنجه گرد و پنجه مربعی می باشد.

کفش مجلسی جلوباز

نکته یرمازی برای شما دوست عزیز:

-افرادی که پنجه های گرد دارند از پوشیدن کفش های نوک تیز جدا خودداری کنند زیرا پاها را بیش از اندازه بزرگ نشان می دهد.

- بهتر است این افراد کفش مجلسی که انتخاب می کنند ساده و بدون تزئیناتی مثل زیپ، سگک و یا هر زرق و برقی باشد. چون تزئینات روی کفش باعث پهن تر دیده شدن کفش خواهد شد.

با رعایت تمام این نکاتی که گفته شد، همه خانم ها حتی آنهایی که پنجه های گرد و پر دارند هم می توانند کفش مجلسی شیک و بسیار راحت انتخاب کنند و از استایل مجلسی شان لذت ببرند.

 

با یرمآز یرماز باشید

شیک و آراسته

 


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر