مقالات مرتبط

چگونه بهترین و راحتترین کفش بچه گانه را انتخاب کنیم؟


چگونه بهترین و راحتترین کفش بچه گانه را انتخاب کنیم؟

  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
  • 78

انتخاب کفش برای کودکان یک وظیفه مهم و چالش برانگیز است. بسیاری از والدین به دنبال این هستند که کفشی انتخاب کنند که راحتی، کیفیت و استحکام را به همراه داشته باشد. کفش بچه ‌گانه مهمترین لوازم پوشیدنی برای کودکان هستند. بچه ها را از برخورد با زمین سخت و ایجاد خراش و آسیب محافظت می کند. انتخاب یک جفت مناسب برای کودکان پر از چالش است. اولین موضوعی که باید در نظر گرفته شود امنیت است. کفش باید برای پاهای کوچک مناسب باشد و بتوانند از ایجاد صدمات و ناراحتی جلوگیری کنند.

این روزها، بازار کفش بسیار پویا و پررونق است. وجود این همه تنوع باعث وسوسه شدن و گاهی باعث تصمیم‌گیری نادرست هم می‌شود. در اینجا، نکاتی را برای خرید کفش‌ بچه‌گانه راحت و مناسب، برای پدر و مادرها به ارمغان آورده‌ایم.

نکات مهم برای انتخاب کفش بچه گانه بادوام و راحت

1-سایز

کودکان سریع رشد می‌کنند، بنابراین باید دقیق از این موضوع اطلاع داشته باشید. ممکن است که طول و عرض پای بچه‌تان در طی چند ماه، زیاد تغییر کنند. در نتیجه، باید دقت داشته باشید که هنگام خرید، به اندازه آن از حالت فعلی، پنج میلی‌متر اضافه کنید. این مقدار، برای فضای لازم برای رشد و انتشار انگشتان پنجه پای بچه، مناسب است.

برای این‌که بتوانید بهترین سایز را برای فرزندتان انتخاب کنید، باید اندازه‌گیری دقیق انجام دهید. این امر بسیار آسان است، فقط بچه را ایستاده روی کاغذ قرار دهید، با خودکار مرز پای را رسم کنید و در نهایت طول آن را اندازه‌گیری کنید. سپس با استفاده از جدول تبدیل سانتی متر به سایز پا عدد مناسب را به دست آورید.

2-کیفیت کفش

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب کفش به کیفیت آن مربوط می شود. سعی کنید از برندهای معروف و با کیفیت استفاده نمایید. این کفش ها با کیفیت بالا و برای مدت زمان طولانی تر قابل استفاده هستند.

به هیچ وجه نباید فقط به شکل و ظاهر آن نگاه داشته باشید. باید با دقت به جزئیات درونی کفش یا همان ساختار آن نیز توجه کنید. کف و زیره کفش ها، باید از بافت پای بچه‌تان حمایت کند. باید دقت داشته باشید که کفش‌ها دارای آستینی با کیفیت و کف بادوام و نرم باشند، تا بچه‌تان راحت و بدون درد کف پا بتوانند قدم بردارند.

بهتر است که در مورد کفش به پیشنهاد و نکات مطرح شده توسط پزشکان متخصص پا اعتماد کنید تا بتوانید بهترین گزینه را به فرزندتان بدهید زیرا بچه ها به دلیل داشتن پاهای حساس، در برابر کفش های بی کیفیت بسیار آسیب پذیر هستند.

3-جنس کفش

جنس نیز یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب کفش بچگانه می باشد. بهتر است از جنس های طبیعی مانند چرم طبیعی و پارچه و کتان استفاده کنید. این جنس ها به ویژه چرم طبیعی دارای خاصیت تنفس پذیری بالایی هستند و از تعریق پای کودکان جلوگیری می کنند. کفش های چرم در فصل زمستان پای بچه ها را گرم نگه می دارد و در فصل تابستان به دلیل ویژگی تنفس پذیری و گردش هوا، پای بچه ها را خنک نگه می دارد.

کفش بچه گانه چرم

4- شکل و طرح کفش

شکل و طرح کفش نیز بسیار مهم است. بدون شک، کودکان بیشتر از کفش هایی که شکل جالب و جذابی دارند خوششان می آید. اما با توجه به اینکه کودکان بزرگ می شوند و دوست دارند که کفش آنها از مد نیفتد، بهتر است که از مدل های کلاسیک با طرح های خنثی استفاده کنید.

5- رنگ

انتخاب رنگ کفش وابسته به سلیقه والدین و کودکان است. با این حال، بهتر است از کفش های پررنگ و ساییده خودداری شود. کفش های ساده و کلاسیک با رنگ های سبکی مانند خاکستری و آبی، بهترین انتخاب هستند. اگر کودکان شما از رنگ روشن خوششان می آید، باید مطمئن شوید که رنگ کفش قابل شستشو باشد.

کفش بچه گانه آبی

با توجه به مطالب فوق، انتخاب کفش بچه گانه، یک کار آسان می‌تواند باشد، خصوصاً اگر در نظر داشته باشید که هدف اصلی خرید کفش، حفظ ایمنی و راحتی و سلامت فیزیکی بچه‌تان است. اگر از نکات فوق پیروی کنید، مطمئناً جزو پدر و مادرهای بانشاط خواهید بود، چرا که این نکات کلیدی می‌تواند به حفظ سلامتی و آرامش کودکان شما بیشتر کمک کند.

در فروشگاه آنلاین یرماز علاوه بر اینکه انواع مدل های کفش زنانه و مردانه با دقت بالایی از بین این همه تنوع انتخاب و گردآوری شده است، در انتخاب کفش های بچه گانه این کار با حساسیت و دقت خاصی انجام شده است. خرسندیم که همه ی اعضای خانواده یرمآز با آرامش، امنیت و شیک قدم برمی دارند.

 

با یرمآز یرماز باشید

شیک و آراسته

 


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر