ترفندهای راه رفتن ماهرانه با کفش پاشنه بلند!


ترفندهای راه رفتن ماهرانه با کفش پاشنه بلند!

  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
  • 56

ترفندهای راه رفتن با کفش پاشنه بلند با نکاتی جذاب به جذابی پاشنه بلندها! جذابیت پاشنه بلند به قدری می باشد که خانم های شیک نمی توانند از آن دست بکشند.

کفش پاشنه بلند می تواند استایل خانم ها را شیک و بی نظیر کند. پاها را کشیده تر، فرم بدن شما را زیباتر و قد را بلندتر جلوه می دهد. اما فراموش نشود که از کفش های پاشنه دار نمی توانید به عنوان کفش روزمره از آن استفاده کنید و برای مدت زمان طولانی با آنها راه بروید. چون راه رفتن طولانی مدت با کفش پاشنه بلند صدمات جبران ناپذیری به عضلات و استخوان های پا و کمر شما وارد می کند. شما می توانید از این کفش ها برای مراسم ها و جشن های چند ساعته استفاده کنید. برای همین چند ساعت، اگر طریقه استفاده و راه رفتن صحیح با آن را ندانید می توانند سبب ایجاد درد و آسیب به پاهای شما شوند. در این مقاله با ترفند های راه رفتن با کفش پاشنه بلند مجلسی یرماز آشنا شوید.

ترفندهای راه رفتن با کفش پاشنه بلند

1-قدم برداشتن از پاشنه به سمت پنجه پا باشد.

شما در راه رفتن های معمولی و با کفش های روزمره اکثر مواقع پاهای خود را یکباره روی زمین قرار می دهید. اما این روش قدم برداشتن موقع پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکن نیست. شما باید ابتدا پنجه یا پاشنه را بر روی زمین قرار دهید. ولی قرار دادن پنجه در ابتدا سبب می شود که در راه رفتن لق بزنید. روش صحیح آن به این صورت می باشد که ابتدا پاشنه پا را بر روی زمین قرار دهید و سپس پنجه را بر روی زمین بگذارید.

راه رفتن با کفش پاشنه بلند

2-وضعیت بدن خود را در حالت مناسب قرار دهید.

در هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند، بدن شما تمایل به خم شدن به سمت جلو را دارد. اما این حالت ظاهر و اندام شما را نامناسب جلوه می دهد. این وضعیت نامتناسب بدن شما می تواند سبب شود تعادل شما بهم بخورد و فشار زیادی روی پاهایتان وارد شود. برای جلوگیری از آن راست بایستید و وزن خود را روی پاشنه پا بیندازید. شانه هایتان را عقب نگه دارید و گردنتان را کاملا راست نگه دارید. قرار گرفتن در وضعیت مناسب سبب افزایش تعادل شما می شود.

3-قدم های کوچک بردارید.

به طور کلی با پاشنه بلند قدم های شما کوتاهتر از حد معمولی می شود. بنابراین سعی نکنید که مثل حالت عادی گام های بلند بردارید. گام هایی به تعداد بیشتر و فواصل کوتاه تر بردارید تا تعادل شما به هم نخورد.

4-لطفا عجله نکنید!

هیچ وقت با این کفش ها در راه رفتن عجله نکنید و با سرعت راه نروید. اگر با سرعت راه بروید راه رفتن شما غیر عادی و نامتعادل خواهد شد و ممکن است به زمین بخورید. شما نباید انتظار داشته باشید که سرعت راه رفتن شما با زمانی که کفش تخت یا کتانی زنانه می پوشید یکسان باشد. آهسته راه رفتن باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.

راه رفتن راحت با کفش پاشنه بلند

5-راه رفتن بر روی یک خط نامرئی

هنگام راه رفتن در ذهنتان یک خط مستقیم تصور کنید و سعی کنید بر روی این خط فرضی مستقیم راه بروید. بر روی این خط فرضی مستقیم، در هر گام نوک کفش را درست روی همان خط بگذارید. این کار استایل راه رفتن شما را بسیار جذاب و زیبا می کند.

6-انتخاب سایز مناسب

اولین و مهم ترین گام برای راه رفتن راحت و ماهرانه با کفش پاشنه بلند انتخاب کفش با سایز مناسب است. با کفش تنگ یا گشاد نمی توانید هر چقدر هم سعی کنید به درستی راه بروید. جنس کفش را هم در نظر بگیرید که از جنس مناسب و با کیفیت باشد. پاشنه کفش هم هر چقدر پهن تر باشد راه رفتن با آن برای شما راحت تر خواهد بود.

چند نکته مهم جهت راه رفتن راحت تر با کفش پاشنه بلند

1-استفاده از کفی نرم

استفاده از کفی نرم و پد اسفنجی سبب می شود که فشار بسیار کمتری به پنجه و کف پا وارد شود.

2-استفاده از کفش پاشنه دار با بند دور مچ

در کفش های با پاشنه بسیار بلند، از مدل مچ دار انتخاب کنید. این بندهای دور مچ پا سبب حفظ تعادل شما در هنگام راه رفتن می شود.

3-استفاده از کفش با پاشنه پهن

سعی کنید بجای مدل پاشنه نازک، از مدل های کفش زنانه با پاشنه پهن مثل پاشنه مربعی یا بلوکی انتخاب کنید.

4-بستن انگشت سوم و چهارم پا

انگشت سوم و چهارم پای خود را به هم با یک چسب زخم ببندید. با این کار فشار کمتری به این قسمت از پا وارد می شود و هنگام راه رفتن احساس راحت تری خواهید داشت.

5-استفاده از پودر تالک

استفاده از پودر بچه یا پودر تالک در درون کفش می تواند به شما بسیار کمک کند. این پودر خاصیت ضد تعریق دارد و باعث نرم شدن پوست می شود. مقداری پودر بچه را درون کفش و مقداری هم روی کف پاهای خود بمالید. این کار از تعریق و رطوبت پا جلوگیری می کند و سبب راحتی بیشتر پاهای شما می شود.

با استفاده از این ترفندها و نکته ها می توانید از پوشیدن کفش های پاشنه بلند یرماز خود نهایت لذت را ببرید.

 

با یرمآز یرماز باشید

شیک و آراسته

 


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر