صدای کفش پاشنه بلند را فقط با یک راهکار ساده از بین ببرید!


صدای کفش پاشنه بلند را فقط با یک راهکار ساده از بین ببرید!

  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
  • 91

فقط کفش های پاشنه بلند نیستند که صدا می دهند. در برخی مواقع حتی کفش مجلسی پاشنه 3 سانتی، کفش اسپرت، راحتی و یا چرم هم هنگام راه رفتن صدای عجیبی ایجاد می کنند. تقریبا اکثر ما پا در این جور کفش های سخنگو کردیم و سعی کردند که با ما حرف بزنند. البته این صداها با صدای کفش های جیک جیک کنان دوران بچگی مان فرق می کند. اون کفش های جیک جیک کنانی که دوران بچگی می پوشیدیم، نه تنها خودمان ذوق می کردیم، پدر و مادر و حتی بقیه افراد هم با شنیدن این جیک جیک ها کلی ذوق می کردند. حالا نمی دانم که چرا الان آدم ها نسبت به صدای تق تق کفش پاشنه بلند انقدر حساس شدند.

حالا ببینیم که واقعا چرا کفش ها صدا می دهند؟ دردشان چیست؟


چرا بعضی از کفش ها صدا ایجاد می کنند؟

1-اگر جوراب نپوشیدی و کفش صدا می دهد، اون داره بهت میگه برو جوراب بپوش!

پوشیدن جوراب همراه کفش

به ویژه اگر کفش نو باشد و بدون جوراب آن را بپوشید، کفش صدا می دهد. علت آن هم این است که وقتی پا را برهنه و بدون جوراب داخل کفش نو قرار می دهید و راه می روید، پوست پای شما با سطح داخل کفش اصطکاک ایجاد می کند. این اصطکاک و ساییدگی صدای خاصی ایجاد می کند.

2- اگر کفش نو و چرم خریدید که اندازه پای شما نیست و تنگ است، کفش جیغ می کشد!

خوشبختانه در مورد کفش های چرم این مسئله قابل حل است. با چند بار پوشیدن و راه رفتن کم کم کفش چرم به فرم پاهایتان درمی آید و اندازه پایتان می شود.

3- اگر در حین ساخت کفش در بخشی از آن حباب هوا مانده باشد، سبب ایجاد صدا در حین راه رفتن می شود.

در زمان ساخت کفش یا کفی آن ممکن است حباب هوا و یا رطوبت در بخشی از آن جمع شده باشد. برای رفع این مشکل مقداری پودر تالک و یا جوش شیرین داخل کفش تان بریزید. این مواد به دلیل خاصیت جاذبه الرطوبه، رطوبت اضافی را جذب می کنند و صدای کفش برطرف می شود.

4- ممکن است صدای کفش به دلیل لق بودن پاشنه کفش باشد.

اگر پاشنه کفش بر اثر استفاده زیاد لق شده باشد، سبب ایجاد صدای مخوف می شود. البته در مورد کفش های نو هم ممکن است این اتفاق بیوفتد. از فروشگاه معتبر اینترنتی خرید کنید. می توانید با یک چسب پاشنه را محکم کنید یا کفش هایتان را به یک تعمیرکار کفش بسپارید تا تعمیر کند.

5- اگر کفش تان صدا سوزناکی می دهد شاید سرما خورده باشد!

اگر کفش تان به هر دلیلی خیس شد، مثلا آن را شستین یا تو کوچه آب بازی کرد یا بدون چتر زیر باران رفت و بعد کاملا خشک نشد، حتما سرما خورده است.

راه حل چیست؟

اگر کفش تان بنددار است ابتدا بندها را کاملا خارج کنید و زبانه آن را بیرون بیاورید. کفی کفش را خارج کنید. کفش را یک روز در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود.

اگر کفش نیم بوت و یا مدل های کاملا بسته می باشد می توانید داخل کفش را از روزنامه های خشک پر کنید تا رطوبت جذب روزنامه ها شود و داخل کفش خشک شود. حالا سرماخوردگی اش خوب شده است و دیگر سرفه نمی کند و ساکت می شود.

حالا دیدیم که اکثر کفش ها صدا می دهند ولی نمی دانم که چرا انگشت اتهام همیشه سمت کفش پاشنه بلند است.

علت صدای کفش پاشنه بلند چیست؟

صدای آن کمی خاص است و می تواند دلایل دیگری به غیر از موارد بالا داشته باشد.

صدای کفش پاشنه بلند به دلیل نوع پاشنه ای است که حتی برخی مواقع می تواند صدای ناهنجار و بدی ایجاد کند. به ویژه هر چقدر پاشنه باریک تر شود و سطح تماس پاشنه با زمین کمتر شود صدای تق تق آن بیشتر می شود.

مدل کفش های زنانه که انتخاب می کنید، خیلی در ایجاد نوع صدای آن موثر است. به عنوان مثال کفش لژدار یا پاشنه یکسره و پاشنه پهن خیلی صدای ملایم تر و کمتری نسبت به پاشنه های باریک و میخی ایجاد می کند. در برخی مواقع هم صدای ایجاد شده شاید به دلیل ساییده شدن یا کنده شدن نامتعارف بخشی از پاشنه کفش باشد.

صدا کفش پاشنه بلند

نحوه برطرف کردن صدای کفش پاشنه بلند

برای برطرف کردن صدای ذاتی کفش پاشنه بلند یک راهکار بسیار آسان به شما پیشنهاد می کنم:

-یک نوار چسب لوله ای همرنگ با پاشنه کفش خود تهیه کنید.

-کف پاشنه کفش را بشویید تا کاملا تمیز شود و بعد آن را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود.

- نوار را به صورت مربعی برش دهید. در هنگام برش نوار دقت کنید که از هر چهار طرف تقریبا 2 میلی متر از سطح پاشنه کفش شما بلندتر باشد.

- حالا نوار چسب برش داده را از سمت صاف و بدون چسب بر روی سطح صاف زمین قرار دهید.

- سطح پاشنه کفش را در مرکز این نوار چسب مربعی قرار دهید و کمی پاشنه کفش را بر روی نوار چسب فشار دهید تا به آن بچسبد.

- اضافه این چسب که تقریبا 2 میلی متر است و از هر چهار طرف به بیرون زده است را به دیواره پاشنه کفشتان بچسبانید تا محکم شود و چسب از کفشتان جدا نشود. شاید الان فکر کنید که نوار چسبی که از کناره پاشنه دیده می شود شکل خوبی ندارد. اگر نوار چسب دقیقا رنگ پاشنه کفش شما باشد اصلا جای نگرانی نیست.

- حالا می توانید کفشتان را بپوشید و راه بروید. اگر باز هم صدای ناهنجاری از آن می شنوید، یک لایه نوار چسب دیگر بر روی آن بچسبانید. حالا دیگر صدایی نمی دهد.

حالا با خیال راحت کفش پاشنه دار خود را بپوشید و شیک قدم بردارید.

 

با یرمآز یرماز باشید

شیک و آراسته

 


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر